حوزه علمیه بناب - ناگفته‌هایی از فرماندهي کل قوا
امروز 27 مرداد ماه ، 1397
 


جستجوپیوندها
 
ناگفته‌هایی از فرماندهي کل قوا
صفحه: 1/6

ناگفته‌هايي از 20 سال فرماندهي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بر نيروهاي مسلح


ابعادي چون تبحر علمي، فقاهت، تسلط بر ادبيات، نگاه نافذ و ريشه يابي عميق سياسي و اعمال فرماندهي صحيح حضرت آيت‌الله خامنه‌اي شايد تنها بخش كوچكي از زوايايي باشد كه رسانه‌ها از تبيين و توجه به آن غافل بوده‌اند.
هدف از اين گفت‌وگو آن بوده كه موضوع مهمي چون فرماندهي حضرت آيت الله خامنه‌اي بر نيروهاي مسلح مورد توجه و دقت بيشتري قرار بگيرد؛ فرماندهي كه در عين به رخ كشيدن اقتدار و صلابت نيروهاي مسلح، اجازه كوچكترين تعرضي را به ميهن اسلامي نداد و اكنون دوست و دشمن به شكوفايي نيروهاي مسلح در پرتو فرماندهي مقام معظم رهبري معترف هستند.
سردار محمد شيرازي از همراهان هميشگي فرمانده معظم كل قوا بوده كه اكنون در مسئوليت خطير رياست دفتر نظامي فرمانده معظم كل قوا مشغول خدمت است، در گفت‌وگوي ذيل بخشي از ابعاد اين فرماندهي را تشريح كرده است.
* تحول روحي؛ ثمره ديدار روشنفكران دنيا با رهبر معظم انقلاب
رئيس دفتر نظامي فرمانده معظم كل قوا در ابتداي اين گفت‌وگو با بيان اينكه علي‌رغم سابقه ديرينه "حضرت آقا " در مبارزات پيش از انقلاب و بعد از آن در هدايت نظام اسلامي، اما در اين زمينه بسيار كم كار شده است، گفت: شايسته است تا روشنفكران، قلم به دستان، صاحبنظران و اهل فن هر كدام به فراخور شناخت و ظرفيت خود به معرفي ابعاد شخصيتي ايشان بپردازند.
سردار شيرازي رهبر معظم انقلاب را شخصيت شناخته شده‌اي نه تنها براي مردم و روشنفكران جامعه‌ ايراني بلكه براي روشنفكران جهان دانست و افزود: از همين ظواهر آشكار روشن بوده و كساني كه با ايشان سر و كار دارند اين موضوع را به‏خوبي درك مي‌كنند و هر كس نيز به نحوي با اين ابعاد وجودي رهبر انقلاب ارتباط برقرار مي‌كند.
رييس دفتر نظامي فرمانده معظم كل قوا گفت: كساني كه با ايشان ديدار مي‌كنند حتي از ميان سياست‌مداران و روشنفكران دنيا وقتي براي چند لحظه با ايشان صحبت مي‌كنند دستخوش تحولات روحي و نوع نگاه مي‌شوند ونمايندگان كشورهاي ديگر پس از ديدار با رهبري با جمله "عليكم بالسيد "، توصيه‌هاي زيادي به ما مي‌كنند تا از ايشان استفاده كامل را ببريم و اين نشان دهنده درك اين افراد از ابعاد شخصيتي رهبر انقلاب است.
* نحوه آشنايي با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي
وي ادامه داد: بنده نيز به عنوان يك عضو كوچك جامعه كه از پيش از انقلاب يعني از زماني كه حضرت آقا در ايرانشهر تبعيد بوده و يا مقطعي نيز در رفسنجان حضور داشتند، در خدمت ايشان بوديم و بعد از انقلاب نيز اين توفيق را پيدا كردم تا در كنارشان شرف حضور داشته باشم.
رييس دفتر نظامي فرمانده معظم كل قوا خاطرنشان كرد: البته كسي بايد نسبت به ابعاد وجود شخصيتي رهبر انقلاب نظر دهد كه اين مطالب را به درستي درك كرده باشد و در حيطه خود بتواند آنها را مطرح كند.
صفحه بعدی (2/6) صفحه بعدی