حوزه علمیه بناب - دعوت شهيد مدني به تبريز
امروز 23 مرداد ماه ، 1397
 


جستجوپیوندها
 
دعوت شهيد مدني به تبريز
دعوت از شهيد آيت الله مدني


دو بار از آيت الله مدني دعوت كرديم كه به تبريز تشريف بياورد . يك بار برادرم آقاي حاج شيخ عبد الحميد با تعدادي از مردم تبريز به مهاباد ( تبعيد گاه شهيد مدني ) رفتند و دعوت نامه اي هم به امضاي آيت الله آقاي حاج سيد حسن انگجي و شهيد آيت الله آقاي قاضي بردند . يك بار هم من به همراه آقاي حاج شيخ جواد براي دعوت از آقا رفتيم. آن موقع آقاي مدني در آذرشهر بود و آقاي حاج شيخ عبد الحميد قصد تشرّف به مكه را داشت ؛ لذا نتوانست به همراه ما بيايد . بعد از ما ، شهيد آيت الله قاضي هم براي ديدار از آقاي مدني به آنجا آمد و به ايشان فرمود : بعد از ظهر با آقاي بنابي خداحافظي كرديم و آقا روانه مكه شد. احساس كردم آقاي مدني از اين خبر كه حاج شيخ‌عبدالحميد در تبريز نيست ، متأسف شد. به ايشان عرض كرديم كه در تبريز منتظرتان هستيم و هنگام مغرب به تبريز برگشتيم .

  آیت الله مدنی    

به نظر ما با آمدن ايشان به تبريز ، جبهه امام و جبهه انقلاب و روحانيت حاضر در صحنه تقويت مي شد. همچنين شنيده بوديم آقاي مدني يك رجل اخلاقي و معلم اخلاق است ؛ هم در نجف اشرف سابقه خوبي داشته و هم در جاهاي ديگر. با آمدن ايشان به تبريز ، هم خودمان از وجودشان بهرمند مي شديم و هم طلبه ها از نفس گرمشان استفاده مي كردند. حتي برنامه تدريس روزانه نيز براي ايشان در نظر گرفته بوديم كه متاسفانه به جهت مشغله هاي زياد ايشان عملي نشد. شهيد مدني براي امور سياسي ، اجتماعي و فرهنگي خيلي مراجعه داشتند . ما هم گله‌مند بوديم كه آقا چرا به مدرسه كم مي آيد ؟ به هر حال براي سخنراني در چند جلسه اخلاق تشريف آوردند .

متن دعوت نامه حضرات آیات قاضی طباطبایی و سید حسن انگجی خطاب به آیت الله مدنی

بسمه تعالی

بعرض عالی میرساند: تحیات وافره تقدیم داشته استعلام از صحت و سلامتی وجود شریف مینماید. از قرار معلوم چنانچه بعضی اشخاص که بحضور محترم اعزام شده اند، اظهار کرده اند موقع خلاصی آن وجود معظم از شرّ اشرار فرا رسیده و حضرتعالی مدتهاست که در زحمات طاقت فرسا بسر برده و در راه دین مشقات زیادی متحمل شده اید و مدتی است که دیدار و ملاقات رخ نداده، پس بهتر است که پس از خلاصی بطرف تبریز رهسپار شده و شهرستان ما را نور باران فرمائید و در تبریز توقف فرموده و مردم از وجود شریف استفاده نمایند و اتحاد و یگانگی جامعه علمای اعلام را فشرده تر فرمائید و آنچه وظیفه دینی و شرعی است، با هم آهنگی و افکار شایسته آنجناب اظهار گردد. ان شاء الله تعالی و حضرت حجت الاسلام خطیب شهیر برادر ارجمند آقای باقری بنابی را که مایل بودند خودشان به مهاباد عازم شوند، از نظریات خودتان مستحضر فرمائید و حضورا صحبت شود تا جامعه روحانیت تبریز را نیز ایشان مستحضر فرمایند.

قاضی طباطبایی - سید حسن انگجی

 دستخط آیت الله قاضی

© کپی رایت توسط حوزه علمیه بناب کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مقالات فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است.

نوشته شده در تاریخ: 14 آذر ماه ، 1388 (1714 مشاهده)

[ بازگشت ]