حوزه علمیه بناب - حاج سید موسی آتش زر
امروز 23 مرداد ماه ، 1397
 


جستجوپیوندها
 
حاج سید موسی آتش زر
                                                                                    حجت الاسلام والمسلمين آقاي حاج سيد موسي آتش زر


حجت الاسلام والمسلمين آقاي سيد موسي آتش زر در سال ۱۳۲۰ در شهر بناب چشم به جهان گشود. ايشان تحصيلات حوزوي خود را از سال ۱۳۳۴ در اين شهر آغاز نمود وپس از فراگرفتن دروس مقدمات از محضر آيت الله آقاي حاج شيخ يوسف باقري بنابي و حجت الاسلام و المسلمين آقاي حاج شيخ اسماعيل اعلايي « رحمة الله عليهما» عازم شهر مقدس قم گرديد.

استاد آتش زر در حوزه علميه قم رسائل و مكاسب را از محضر آيت الله آقاي پاياني ، كفايه را از محضر آيت الله آقاي سلطاني ، منظومه را از محضر آيت الله شهيد آقاي مفتح و اسفار را از محضر علامه آقاي طباطبايي فرا گرفت. ايشان همچنين در دروس خارج فقه و اصول حضرات آيات عظام آقايان بروجردي ، امام خميني و گلپايگاني ( قدس الله اسرارهم)حاضر شد و مدت يك سال نيز در حوزه علميه نجف اشرف از محضر آيت الله شهيد آقاي مدني و آيت الله آقاي ميرزا كاظم تبريزي بهره برد.

تا به حال مقالاتي از استاد در عرصه مباحث ديني و مذهبي در مجلات مكتب تشيع و نور دانش به چاپ رسيده است . ايشان همچنين پايان نامه سطح چهار حوزه علميه را در موضوع « متعه » نوشته و از آن دفاع نموده اند.

 

   حاج آقا آتش زر  

 

  

 

حجت الاسلام والمسلمين آقاي سيد موسي آتش زر از موسسين كميته انقلاب اسلامي بناب بوده و در مقاطعي از دوران فعاليت سياسي اجتماعي خود مسئوليت حزب جمهوري اسلامي ، رياست هلال احمر، مسئوليت دفتر فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي و مسئوليت عقيدتي سياسي نيروي انتظامي شهرستان بناب را عهده دار بوده اند و به مدت شش ماه هم در جبهه اي غرب و جنوب كشورمان در دوران دفاع مقدس حضور يافته اند .

© کپی رایت توسط حوزه علمیه بناب کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مقالات فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است.

نوشته شده در تاریخ: 13 اسفند ماه ، 1388 (2923 مشاهده)

[ بازگشت ]