حوزه علمیه بناب - دکتر سید باقر سیدی بنابی
امروز 23 مرداد ماه ، 1397
 


جستجوپیوندها
 
دکتر سید باقر سیدی بنابی
                                                                       حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدی بنابي


 

حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدی بنابي در سال 1346 متولد گرديد و در سال 1361 همزمان با اولين دورة پذيرش مدرسه ولي‌عصر (عج) بناب، وارد حوزه علميه اين شهر گرديد و پس از طي دوره مقدمات و فراگرفتن مقداری از شرح لمعه در سال 1364 برای ادامه تحصيل عازم حوزه علميه قم گرديد.

استاد سيدی، در حوزه علميه قم سطوح عاليه را از محضر حضرات آيات وجداني، پاياني، اعتمادی و ستوده فراگرفت و بعد در درس خارج آيت‌الله فاضل لنكراني (بمدت 2 سال)، خارج فقه آيت‌الله شيخ جواد تبريزی (بمدت 6 سال) و يك دوره كامل خارج اصول آیت الله شیخ جعفر سبحانی (بمدت 7 سال)شرکت نمود و همچنین از دروس تفسير و فلسفه آيت‌الله جوادی آملي بهره برد.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدی در سال 1370 در اولين دوره تخصصي كلام اسلامي در مؤسسه امام صادق (ع) پذيرفته شد و طي مدت 4 سال دورة تخصصي كلام را گذراند. ايشان همچنين در سال 1382 از پايان نامه خود تحت عنوان عصمت پيامبران در كلام اسلامي، دفاع كرد و موفق به اخذ مدرك سطح چهار (دكترا) گرديد.

   حجت الاسلام دکتر سیدی  

استاد سيدی از سال 1374 در حوزه علميه بناب مشغول تدريس شد و در كنار تدريس در حوزه در دانشگاه هم به تدريس فقه و اصول و كلام و فلسفه و مباني حقوق اسلامي پرداخت و در اين مدت علاوه بر داوری و راهنمايي و مشاوره ده‌ها پايان نامه حوزوی و دانشگاهي، بمدت 14 سال نيز مسئوليت دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد شهرستان بناب را عهده‌دار گرديد.

ايشان همچنين در دوران دفاع مقدس نيز به مدت 7 ماه در جبهه‌های حق عليه باطل حضور پيدا كرد.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدی در كنار تدريس، از امر تحقيق و پژوهش هم غافل نبوده و در اين مدت موفق به تأليف كتب متعددی شده است که به شرح زير مي‌باشد:

1 ـ عصمت پيامبران و امامان در كلام اسلامي

2 ـ ارث و حلّ مسائل آن

3 ـ انديشه‌های سبز (بررسي كلامي و فلسفي احتجاجات امام رضا عليه‌السلام)

4 ـ مباحث‌الاصول ج 1 و 2 و 3

5 ـ شرحي بر ابيات فلسفي ملا هادی سبزواری

6 ـ تبیین و نقد بیست قاعده از قواعد فقهي مرحوم بجنوردی

7 ـ مهندسي فرهنگي

© کپی رایت توسط حوزه علمیه بناب کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مقالات فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است.

نوشته شده در تاریخ: 13 اسفند ماه ، 1388 (4736 مشاهده)

[ بازگشت ]