حوزه علمیه بناب - مركزي براي معرفي موارد مناسب
امروز 29 مرداد ماه ، 1397
 


جستجوپیوندها
 
مركزي براي معرفي موارد مناسب
مركزي براي معرفي موارد مناسب


قرار دادن مركزي به عنوان معرفي موارد مناسب به طلاب را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

اين كار، كار خوبي است، مركزي ايجاد شود تا موارد مناسب را به طلاب جوان معرفي نمايد. به شرط اينكه مانند بنگاه املاك نباشد، راز طرفين محفوظ بماند. نعوذ بالله اين گونه نباشد كه فلاني رفت و نپسنديد و آن ديگري طوري ديگر. اگر اين كار توأم با حفظ عفاف و حراست از شخصيت طرفين باشد، مسأله خوبي است امّا با تاكيد فراوان عرض مي كنم كه بايد با يك مشاوره خوب توأم باشد. مشاوره خيلي لازم است، به خصوص در امر ازدواج. طلبه بدون مشورت هاي مفصل با افراد كاردان، امين و دل سوز و اهل فن تن به اين كار ندهد، خصوصاً كه جوان است و زود به اشتباه مي افتد. بنده ازدواج هايي را مشاهده كرده ام كه به حيثيت طرفين لطمه وارد كرده است در صورتي كه اگر آن بنده خدا مي آمد و در اصل ازدواج كردنش يا در آن موردي كه انتخاب كرده مشورت مي كرد. به اين مشكلات گرفتار نمي شد.

آيا به اين زودي ازدواج كردن به صلاح است؟ شايد آن مشاور محترم راه بهتري غير از ازدواج نشان دهد و بگويد حالا كه درس مي خواني و اصل وظيفه ات درس خواندن است ، با ازدواج كمتر به درس و بحث خواهي رسيد لذا شايد راه ديگري نشان دهد كه هم عفاف طلبه حفظ شود و به گناه آلوده نگردد و هم درس و بحثش با مشكل روبرو نگردد. مشكلاتي كه از ازدواج به سراغ انسان مي آيد خيلي زياد است، خصوصاً ازدواج هاي زود هنگام.

مساله دوم اينكه در مورد طرف ازدواج نيز بايد مشورت كند كه آيا اين مورد، مناسب است؟ روحيات خود را به مشاور بگويد و از راه هاي شرعي و عرفي از طرف مقابل نيز اطلاعات كسب كند و …

© کپی رایت توسط حوزه علمیه بناب کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مقالات فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است.

نوشته شده در تاریخ: 22 اسفند ماه ، 1388 (2272 مشاهده)

[ بازگشت ]