امروز 23 مرداد ماه ، 1397
 
جستجوپیوندها
اخبار: وقف كتاب به حوزه بناب

وقف کتابخانه شخصی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج میرزا علی باقری (ره) 

 به حوزه علمیه بنابکتابخانه شخصی شادروان حجت الاسلام والمسلمین حاج میرزا علی باقری (ره) شامل مجموعه ای از  کتب نفیس در حوزه ادبیات عرب و علوم اسلامی از سوی وراث جهت بهرمندی طلاب علوم دینی از به حوزه علمیه حضرت ولی عصر بناب اهداشد.

عالم ربانی، مربی نفوس، عماد الاعلام و مروج الاحکام جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج میرزا علی باقری هشترودی-طاب ثراه، از بقیه الماضین علمای متعهد و خدوم آذربایجان بود که با عمری نزدیک به سده، در ترویج و تبلیغ و تعلیم معارف الهیه مجاهدت نمود.

آن مرحوم، در حوزه علمیه تبریز در محضر علمای بزرگواری همچون حضرات آیات میرزا فتاح شهیدی، سید مهدی انگجی، میرزا رضی مجتهد زنوزی، مولانا، شیخ جعفر شیخ الائمه، سید مرتضی خسروشاهی، و مرحوم مجتهد اهری از سطوح مقدمات تا دوره عالی و خارج فقه و اصول را گذراند. از هم مباحثه ای های آن جناب می توان حضرات علما آقایان آیت الله سیدتقی آل هاشم، حاج میرزا عبدالله محمدی قره بابا، میرزا شفیع شنگول آبادی و میرزا حسن همایونی را نام برد.

آن بزرگوار با صفای باطن و سلوک معنوی و صمیمیت و سلامت نفس بیش از نیم قرن امامت جماعت  مسجد امام علی علیه السلام خیابان حافظ تبریز را برعهده داشت و شمع وجودش روشنی بخش محفل مومنین و دوستداران اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام بود.

  ارتحال این عالم ربانی و زاهد پارسا  در پنجم آبان 1392 مصادف با 21 ذی الحجه 1434 موجب تأثر و تأسف اهل دیانت و محبین مکتب اهل بیت علیهم السلام گردید .

 یاد و خاطره و تعالیم عملی و سجایای اخلاقی و حالات معنوی و باقیات صالحات آن عالم زاهد در عمق جان مومنین و دانش پژوهان علوم الهی همیشه ماندگار خواهد بود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 19 اسفند ماه ، 1391 توسط admin  چاپ مطلب

انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب